Résultats phase finale

Classic

Master

Legend

Five men

Phases Finales


Semi-finals

Chart
3 (2p) - 3 (4p)
Jun 22nd, 14:00 | UL Natural 1 : Acres 1


TAIEB Will


NAGY Zsolt

Final

Chart

Semi-finals

0 - 4
Jun 22nd, 09:00 | UL Natural 2 : Acres 2
DEBERTI Mattia
AUER Claude
BENJAMIN Fabrice
LOUTAN Loic

Phases Finales


Quarter-finals

Chart
6 - 0
Jun 21st, 11:30 | UL Natural 2 : Acres 2
FTAIMY Belal
GANTOUS Shadi
BADER Maged
KAAWAR Fida
RAFOUL Shafik
1 (4p) - 1 (5p)
Jun 21st, 10:30 | UL Natural 2 : Acres 2
PUSCA MARIAN Madalin
VARI Enrico
2 - 0
Jun 21st, 10:30 | UL Synthetic 2 : North campus
KOSIOR Kamil
BOROWIECKI Milosz
0 - 2
Jun 21st, 11:30 | UL Synthetic 1 : Maguires 1
CERVERA ALCAIDE Jose
MOCHON Joaquin Jesus
MAZUECOS Ismael

Semi-finals

Chart
1 (5p) - 1 (3p)
Jun 22nd, 12:00 | UL Natural 1 : Acres 1
BADER Maged
VOLONNINO Andrea
0 - 1
Jun 22nd, 10:30 | UL Natural 2 : Acres 2
PLOCIENNIK Wojciech
GOMEZ QUESADA Eduardo

Final

Chart
4 - 2
Jun 23rd, 10:30 | UL Natural 1 : Acres 1
BADER Maged

9th-12th

Pos Team PTS Pm W D L GF GA GD DP
1 Poland Team Warsaw 6 2 2 0 0 6 0 6 1
2 ASD AC Procura Roma 6 2 2 0 0 5 2 3 1
3 Nazareth - Northern District 0 2 0 0 2 0 3 -3 1
4 Czech Lawyers Team 0 2 0 0 2 2 8 -6 5
4 - 2
Jun 21st, 10:30 | UL Natural 1 : Acres 1
CAPPELLETTI Gabriele
LORENZANI Mattia
MONIK Petr
EPPICH Lukas
0 - 2
Jun 21st, 10:30 | UL Synthetic 1 : Maguires 1
ABULEIL Ibrahim
BARDAN Kacper
WOLKIEWICZ Dariusz
1 - 0
CAPPELLETTI Gabriele
MUNGO Stefano
0 - 4
Jun 22nd, 09:00 | UL Synthetic 2 : North campus
MALY Jan
BARDAN Kacper
KOZAK Tomasz
WOLKIEWICZ Dariusz

Phases Finales

No data for this tournament

Phases Finales


Quarter-finals

Chart
1 - 2
Jun 21st, 10:15 | UL natural : Acres 3
ALIYEV Ulvi
BABAYEV Turqay
MOZES Imre
FAVRE Alexandre
2 - 2
Jun 21st, 10:15 | UL natural : Acres 4
IZHAKOVSKYI Oleh
KOZIN Yurii
VIBJERG Lasse
0 - 1
Jun 21st, 09:00 | UL natural : Acres 4

SELAS Helder

Semi-finals

Chart
2 - 4
Jun 21st, 19:00 | UL natural : Acres 4
MIHALDI Ferenc
NEMETH Gabor
JUEL Peter
DALGAS Christopher
LOFT Daniel
PELSEN Rasmus
1 - 2
Jun 21st, 19:00 | UL natural : Acres 3
AIELLO Pietro
PIRRELLO Daniele
PACE Vincenzo
COSTINHA José Pedro
CARVALHO Antonio
3 - 0
Jun 21st, 19:00 | UL natural : Acres 5
ZIGANSHIN Rashit
KUZNETSOV Aleksandr

Final

Chart
0 - 1
Jun 22nd, 15:00 | UL natural : Acres 3
KUZNETSOV Aleksandr
1 - 2
Jun 22nd, 16:00 | UL natural : Acres 5
DALGAS Christopher
CARVALHO Antonio
SELAS Helder
3 - 1
Jun 22nd, 15:00 | UL natural : Acres 4
FAVRE Alexandre
ALLERI Maurizio

9th-12th

Pos Team PTS Pm W D L GF GA GD DP
1 Barreau de Grenoble 9 3 3 0 0 12 5 7 0
2 Euskal Law Team 6 3 2 0 1 13 9 4 0
3 Evris Kyivschyna 1 3 3 1 0 2 6 7 -1 2
4 Sofia Bar Association 0 3 0 0 3 8 18 -10 0
2 - 3
Jun 21st, 09:00 | UL natural : Acres 5
KLIMOV Stanislav
PROTSIUK Borys
TURANOVA Tetiana
SALADIN Philippe
LAFFITTE Bruno
6 - 3
Jun 21st, 10:15 | UL natural : Acres 5
REY Gregoire
JEGLOT Regis
MIHAIILOV Borislav
MOMCHILOV Georgi
0 - 3
Jun 21st, 17:45 | UL natural : Acres 3
REY Gregoire
8 - 4
Jun 21st, 17:45 | UL natural : Acres 4
SALADIN Philippe
DUPRAT Benjamin
LAFFITTE Bruno
DEDIEU Anthony
MIHAIILOV Borislav
MOMCHILOV Georgi
IVANOV Ivan
4 - 1
Jun 22nd, 14:00 | UL natural : Acres 3
PROTSIUK Borys
HRISTOV Marian
2 - 3
Jun 22nd, 14:00 | UL natural : Acres 4
DUPRAT Benjamin
LAFFITTE Bruno

REY Gregoire